Jesteś tutaj: Start / Ogłoszenia

Ogłoszenia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Nowa usługa społeczna skierowana do rodziców z małymi dziećmi wieku do lat 3 z terenu gminy Srokowo

Centrum Usług Społecznych w Srokowie od 28 lipca 2021 r.  o godz. 10.00 uruchamia nową bezpłatną usługę społeczną Akademia Małego Dziecka – I edycja

Grupowe spotkania rodziców z dziećmi do lat 3 formie warsztatów i spotkań integracyjnych odbędą się dwa razy w tygodniu  (1 spotkanie będzie trwało  2,5 godz.), miejsce spotkań -  pomieszczenia Gminnego Ośrodka Kultury w Srokowie, Plac Rynkowy 14 w Srokowie.

Usługa będzie świadczona na wniosek osoby zainteresowanej - rodzica/ opiekuna prawnego  – mieszkańca gminy Srokowo.

23 lipca 2021
Czytaj więcej o: Nowa usługa społeczna skierowana do rodziców z małymi dziećmi wieku do lat 3 z terenu gminy Srokowo

Nowa usługa społeczna skierowana do osób niepełnosprawnych z terenu gminy Srokowo

Centrum Usług Społecznych w Srokowie od 1 sierpnia 2021 r. uruchamia nową bezpłatną usługę społeczną rehabilitacji osoby niepełnosprawnej realizowaną przez trenera personalnego w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej.
Ćwiczenia oferowane w ramach usługi będą dopasowane indywidualnie do potrzeb osoby niepełnosprawnej, mające na celu podniesienie jej sprawności ruchowej oraz zwiększenie sił osoby korzystającej z pomocy trenera personalnego. Głównym celem stosowanych ćwiczeń przez trenera personalnego jest usprawnienie mięśni u osoby niepełnosprawnej, aby nie doprowadzić do ich zaniku.

22 lipca 2021
Czytaj więcej o: Nowa usługa społeczna skierowana do osób niepełnosprawnych z terenu gminy Srokowo

Dobry Start 300 dla ucznia

9 lipca 2021

Zapraszamy srokowskie organizacje pozarządowe do uczestnictwa w organizowanych warsztatach, spotkaniach i konsultacjach oraz doradztwie skierowanych dla NGO

Centrum Usług Społecznych w Srokowie oraz Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego  FOS-a zapraszają srokowskie organizacje pozarządowe do uczestnictwa w organizowanych warsztatach, spotkaniach i konsultacjach oraz doradztwie skierowanym dla NGO.

Chcesz się dowiedzieć, jak wzmocnić funkcjonowanie swojej organizacji?

Potrzebujesz wsparcia w procesie jej rozwoju?

Chcesz się dowiedzieć jakie korzyści idą za dobrze przygotowanym i przeprowadzonym procesem pracy organizacji?

Chcesz się dowiedzieć na temat wolontariatu ?

ZGŁOŚ SIĘ DO UDZIAŁU W ORGANIZOWANYCH WARSZTATACH  I SPOTKANIACH PROWADZONYCH PRZEZ SPECJALISTÓW!

6 lipca 2021
Czytaj więcej o: Zapraszamy srokowskie organizacje pozarządowe do uczestnictwa w organizowanych warsztatach, spotkaniach i konsultacjach oraz doradztwie skierowanych dla NGO

Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczną wywiady bezpośrednie

Przejdź do - Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczną wywiady bezpośrednie

Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczną wywiady bezpośrednie w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Co to oznacza?

Rachmistrzowie skontaktują się z osobami, które nie spisały się samodzielnie przez Internet, nie spisały się na infolinii ani nie uczestniczyły w wywiadzie telefonicznym.

Zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy  o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1775), nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Udział w wywiadzie prowadzonym przez rachmistrza jest obowiązkowy.

21 czerwca 2021
Czytaj więcej o: Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczną wywiady bezpośrednie

Informacja

Centrum Usług Społecznych w Srokowie informuje, iż od roku szkolnego 2021/2022 świadczenie "Dobry start" będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski będzie można składać jedynie w formie elektronicznej, a środki będą wypłacane na wskazane konto bankowe.

16 czerwca 2021
Czytaj więcej o: Informacja