Jesteś tutaj: Start / Ogłoszenia

Ogłoszenia

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Mazurski Festyn Ekologiczny Eko-Logika 2023

Przejdź do - Mazurski Festyn Ekologiczny Eko-Logika 2023

W ramach festynu były prowadzone „warsztaty odpadowe”, które miały za zadanie rozbudzić świadomość ekologiczną. Organizatorzy uświadamiali uczestników zajęć, że odpady to cenne surowce i co za tym idzie „Życie odpadu nie kończy się w momencie wrzucenia do kosza. Kosz i ZUOK Spytkowo to tylko poczekalnia. Odpady w zakładzie są sortowane i przekazywane recyklerom do ponownego odzysku. Tylko niewielka część odpadów, uznanych za bezużyteczne trafia na składowisko.” Uświadomienie tej prawidłowości, ma doprowadzić do zmiany postrzegania kwestii związanych z zagospodarowaniem odpadów komunalnych.

 

6 czerwca 2023
Czytaj więcej o: Mazurski Festyn Ekologiczny Eko-Logika 2023

Informacja - PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020

Przejdź do - Informacja - PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020

 PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020

PODROGRAM 2021 Plus

CELEM PROGRAMU jest zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie luty 2023 – sierpień 2022, a jej celami szczegółowymi są:

  1. organizacja i koordynacja sieci dystrybucji pomocy żywnościowej składającej się z organizacji partnerskich lokalnych, zwanych dalej OPL, zgodnie z zasadami POPŻ,

  2. racjonalne zagospodarowanie artykułów spożywczych otrzymanych z OPO oraz z innych źródeł, na potrzeby udzielania pomocy żywnościowej osobom najbardziej potrzebującym,

  3. przekazanie artykułów spożywczych osobom zakwalifikowanym do otrzymania pomocy żywnościowej zgodnie z zasadami POPŻ,

  4. prowadzenie działań w ramach środków towarzyszących wśród osób najbardziej potrzebujących zakwalifikowanych do objęcia pomocą żywnościową, mających na celu włączenie społeczne.

   OKRES DYSTRYBUCJI ŻYWNOŚCI: czerwiec 2023 – sierpień 2023

   Pomoc żywnościowa dystrybuowana jest przez Banki Żywności do Organizacji Partnerskiej Lokalnej [OPL] na terenie województwa, która przekazuje żywność bezpośrednio do osób potrzebujących.

JEST WSPÓŁFINANSOWANY Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU POMOCY NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYM

 

5 czerwca 2023
Czytaj więcej o: Informacja - PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020

„Edukacja i profilaktyka – wykład dot. profilaktyki raka szyjki macicy i piersi oraz badania ginekologicznego” dla 20 mieszkańców gminy Srokowo

Przejdź do - „Edukacja i profilaktyka – wykład dot. profilaktyki raka szyjki macicy i piersi oraz badania ginekologicznego” dla 20 mieszkańców gminy Srokowo

Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Kalejdoskop” w dniu 31 maja 2023 r. zrealizowało drugą edycję usługi pn. „Edukacja i profilaktyka – wykład dot. profilaktyki raka szyjki macicy i piersi oraz badania ginekologicznego” dla 20 mieszkańców gminy Srokowo oraz badania ginekologicznego dla 20 uczestniczek projektu - uczestników projektu „Centrum Usług Społecznych jako nowa jakość wsparcia mieszkańcom gminy Srokowo”. 

1 czerwca 2023
Czytaj więcej o: „Edukacja i profilaktyka – wykład dot. profilaktyki raka szyjki macicy i piersi oraz badania ginekologicznego” dla 20 mieszkańców gminy Srokowo

Mazurski Festyn Ekologiczny Eko-Logika 2023 w Srokowie

Mazurski piknik z rozmowami o odpadach w tle, to znak rozpoznawczy festynu „Eko-Logika”. Tradycyjnie nie zabraknie regionalnej kuchni przygotowanej przez Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Srokowo oraz tematycznych stoisk edukacyjnych. 

Zapraszamy mieszkańców Srokowa do aktywnego udziału w Mazurskim Festynie Eklogicznym Eko-Logika. Plac rynkowy w Srokowie, 3 czerwca 2023 (sobota) od 10:00.

 

 

29 maja 2023
Czytaj więcej o: Mazurski Festyn Ekologiczny Eko-Logika 2023 w Srokowie

Delegacja z Węgorzewa z wizytą w Centrum Usług Społecznych w Srokowie

Przejdź do - Delegacja z Węgorzewa z wizytą w Centrum Usług Społecznych w Srokowie

W dniu 22 maja 2023 r. Pan Krzysztof Kołaszewski Burmistrz Węgorzewa wraz z Panią Lidią Czerniewicz Zastępcą Burmistrza oraz z Panią Dorotą Giczewską Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Węgorzewie wraz z pracownikami Ośrodka gościli z wizytą w Centrum Usług Społecznych w Srokowie. 

23 maja 2023
Czytaj więcej o: Delegacja z Węgorzewa z wizytą w Centrum Usług Społecznych w Srokowie

Akcja „Wietrzenie szafy – czyli drugie życie starych rzeczy”

Przejdź do - Akcja „Wietrzenie szafy – czyli drugie życie starych rzeczy”

Drodzy Mieszkańcy

Wolontariusze z gminy Srokowo w ramach akcji „Wietrzenie szafy – czyli drugie życie starych rzeczy” przedstawiają pozyskane  przedmioty, które będą udostępnione na sprzedaż w dniu 3 czerwca 2023 r. od godz. 10.00 do godz.  15.00 na Placu Rynkowym w Srokowie, albo jest możliwość wcześniejszego nabycia przedmiotów  dodatkowe informacje pod numerem telefonu 798 945 220.

Zachęcamy do zakupów, gdyż zebrane pieniądze będą przekazane na szczytny cel - leczenie chorego chłopca.

22 maja 2023